2010.08.06. Forrás: farm.hu
Az első termékünk promószövege azzal nyit, hogy "ha unja, hogy a kutyája folyton ugat", ami kissé elgondolkodtató, mert annak talán még 2010-ben is rendjén valónak kellene lennie, hogy a kutyák ugatnak - akinek ez a körülmény nem tetszik, az tartson aranyhalat, az csendben van.
Mindenesetre a gyártó úgy érezte, szükség van a piacon egy olyan termékre, ami leszoktatja a kutyát arról, hogy csak úgy ugasson a vakvilágba. A nyakörv hangérzékelővel van ellátva, és ha a kutya ugat, vizet spriccel rá. Kétségkívül "zöld" megoldás, hipoallergén és ózonbarát, de vajon megér-e ez bárkinek 10 dollárt?
Nézzünk gyorsan még egy nyakörvet, ami valamivel értelmesebb, mint az előző, de a szükségessége ennek is kétségbe vonható. A LED nyakörv lényege, hogy világít, így kedvencünket nem veszítjük szem elől szürkületben, sötétben, szakadó esőben sem.
A piros fényt kikapcsolhatjuk, illetve beállíthatjuk, hogy lassan vagy gyorsan villogjon. Bizonyos körülmények között, például egy túrán akár hasznos is lehet ez a kütyü, az viszont korántsem biztos, hogy a kutyát nem kergeti őrületbe a nyaktájékról érkező folyamatos villogás.
Igényes zenebolondok bizonyára fontosnak tartják, hogy kedvencük is részesüljön a muzsika által biztosított intellektuális élvezetben. Főleg az ő kedvükért fejlesztették ki ezt a roppant elegáns hangszórót, ami (a gyártó cég állásfoglalása szerint) kifejezetten kutyák, macskák és lovak igényeit elégíti ki.
Hogy a ló hogy jön ide, azt csak ők tudják, a lényeg, hogy itt a megoldás, ha az aggódó gazdi szeretné kutyája idegeit valami kellemes zenével kisimítani. A majd' 250 dolláros ár láttán viszont minimum kérdéses, hogy mekkora karriert fut be a "találmány".
Ez a furcsa "izé" nem egy eltévedt földönkívüli, hanem egy robot, ami távollétünkben is játszik kedvencünkkel, miközben szemmel is tartja azt. Na jó, igazából nem a robot tartja szemmel, hanem mi, méghozzá gyakorlatilag bárhonnan. A robotba infravörös kamerákat építettek, amiken keresztül meggyőződhetünk róla, hogy kedvencünk akkor sem bontja le a lakást és akkor sem ás elő mamutcsontokat a kertben, ha éppen nem vagyunk otthon.
Az interneten keresztül irányíthatjuk a mozgását, sőt még a beépített, kilövésre váró labdáét is. Paranoiás és tech őrült gazdiknak tökéletes. (A kamerákat rejtő szemeket még speciális műszemhéjakkal is ellátták, hogy megvédjék az optikát a kutyanyáltól. Zseniális.)
Ha a bolhanyakörv nem lenne hatásos és például egy séta alkalmával élősködők kerülnének a blöki bundájára, legtöbben valószínűleg egy fürdetéssel próbálkoznánk. Akinek ez az ötlet nem elég korszerű, az bevetheti ezt a szuper elektromos fésűt, ami enyhe áramütésekkel eltávolítja a bolhákat és minden kéretlen potyautast kedvencünkről.
Nem túl szimpatikus a gondolat, hogy egy "minisokkolóval" fésüljem át a kutyám szőrét, úgyhogy azt hiszem, a többség megmarad a jól bevált bolhanyakörvnél.
Zárásképp megint egy nyakörvet mutatunk be, talán ennek van a legtöbb gyakorlati haszna az itt felsorolt kütyük közül. A GPS jeladóval felszerelt nyakörv segítségünkre lehet, ha kutyánk elkóborol kicsit a városban, vagy nyoma vész egy túra alkalmával.
Számtalan modell létezik, a legtöbb a nyakörvre szerelt jeladóból és a hozzá tartozó vevőegységből áll, de az újabb konstrukciók esetében akár a mobiltelefonunkról is nyomon követhetjük az elkóborolt eb mozgását. A tengerentúlon már elterjedt technológia révén sokan kapták vissza elveszettnek hitt kedvencüket, így ez egy igazán hasznos innováció.