Téli kutyaruha divat
2010.12.01. 09:22
Aki felöltözteti kutyáját, két fő reakcióra várhat. A „juj de cuki, hol vetted” típusra, illetve a megbélyegzésre, hogy „mit művel szerencsétlen állattal”. A cikk a kutyaruhát nem kedvelők részére kíván felvilágosítást adni, hogy néhány darab nem csak divatos, de igazán hasznos eszköz.
Lakásban élnek ők is
Ahogy eljön az ősz, előkerülnek a kiskabátkák, kiscipők, és a tél beálltával, erősödésével egyre több divatos darab kerül elő. A szépségen kívül ezeknek jelentős funkciójuk is van. Egy ilyen például a víztől való védelem, és a hideg maró erejének csökkentése. A legtöbb ruhába bugyolált négylábú nem a kertben nőtt fel és él, hanem a négy fal között, egy lakásban. Ezek a kutyusok a legrosszabb esetben sem voltak huzamosabb ideig 19-20°C alatt. Ezért ázott bundával, a hidegben sétálva könnyen megfázhatnak. Az esőtől való védelem az ember komfort érzetét is szolgálja, hiszen egy vizes kutyának nem vanília illata van. Ezen kívül a sok víz, az utána lévő fürdetések próbára teszik a kutyusok bőrét. Nem arra teremtődtek hogy minden nap, akár 2x megfürödjenek samponos vízben, ők egyszerűen ezt nem bírják.
Bundára kabát?
A kis kabátkák a hideg ellen védenek, ami igen hasznos dolog a már említett hőmérsékleti megszokások miatt. Sokan mondanák, hogy de nekik van szőrük, nekik az a kabátjuk. Ez így igaz, nekik ez a kabátkájuk, de van, hogy ez a kabát nem elegendő. A ma kitenyésztett ölebek többsége igen kényes állat, az ő bundájuk nem a funkciót, hanem az esztétikát szolgálja.
A most megrökönyödő emberek nézzenek a kutyájuk múltjába, és nézzék meg hogy tette kedvenceiket mássá a küllemre való szelektálás. A legtöbb kutyafajta mai formája, és 50-100 évvel ezelőtti példányai között sok különbség található. Így hát ha létrehoztuk ezeket a kutyusokat, és szívünkbe zártuk őket, a tőlünk telhető legjobb módon kell vigyáznunk rájuk.
A kabátkák és mellények nem az egyedüli darabjai a kollekciónak, megjelentek sálak, sapkák, és még cipőcskék is! A sálak és sapkák az igazi divatőrültek darabkái. Bár a fülbeteg kutyusok hálásak lehetnek egy kötésért, a szégyenlősebbek pedig a kötést takaró ruhadarabokért.
Állatorvosi ajánlással
Akármilyen hihetetlen a kutyacipőt sok állatorvos ajánlja. Nem a divat miatt, hanem igazi orvosi indokokkal ajánlják szívesen akár télen-nyáron. Nyáron véd a forró aszfalttól, a kirándulások során előforduló éles kavicsoktól, a patakban úszáskor az éles kagylóktól, a kutyafuttatókon, mezőkön található toklászoktól. Télen a sótól, és a tappancsot könnyen elvágó jégdaraboktól óvja ebünket.
Kutya cipő ide vagy oda, a sétáltatások után érdemes körömvirág krémmel ápolni a kiszáradt, esetleg berepedezett tappancsokat.
(Pets Magazin)
|